Rychlé TIPY od Ilony Černochové: Koupě nemovitosti

Na co si dát největší pozor při koupi nemovitosti, tedy jak nenaletět? Jaká jsou největší úskalí ve smlouvách? Co dělat, když až dodatečně zjistím vady na nemovitosti? Koupě vlastního bytu, domu či pozemku není jako koupě rohlíků v supermarketu. V sázce jsou statisíce a miliony korun, hrozí ztráta celoživotních úspor. Jedná se o složité právní situace, […]

Na co si dát největší pozor při koupi nemovitosti, tedy jak nenaletět? Jaká jsou největší úskalí ve smlouvách? Co dělat, když až dodatečně zjistím vady na nemovitosti?

Koupě vlastního bytu, domu či pozemku není jako koupě rohlíků v supermarketu. V sázce jsou statisíce a miliony korun, hrozí ztráta celoživotních úspor. Jedná se o složité právní situace, není proto divu, že kupující často nedomyslí všechny důsledky.

Nechcete-li přijít o peníze, zajímejte se, jak se hradí kupní cena. Chce-li po vás prodávající peníze předem, důrazně to odmítněte a navrhněte úschovu peněz u advokáta, notáře či banky. Za těch pár tisíc korun navíc to určitě stojí, přitom je fér, aby se o náklady na úschovu podělily obě smluvní strany.

Před uzavřením kupní smlouvy si pořádně proklepněte prodávajícího a nemovitost. Odhalíte tak případný průšvih dříve, než jej budete mít na krku. Zkontrolujte, zda prodávající či nemovitost nejsou zadlužené, podívejte se do výpisu z katastru nemovitostí, zda neodhalíte nějaký podezřelý zápis. Prověřte si i faktický stav nemovitosti. I když se některé vady dají „reklamovat“ i po koupi, je to pak mnohem složitější, než když o nich víte předem.

Nechcete-li přijít o peníze nebo koupit nemovitost s problémy či dluhy, napište nám e-mail nebo zatelefonujte. Specializujeme se výlučně na právo nemovitostí a odhalíme za vás všechny kostlivce, kteří by vám mohli způsobit nejednu bezesnou noc.

0 komentářů

Řešíte něco podobného? Pomůžeme vám.

Specializujeme se výhradně na právo nemovitostí. Ve smlouvách tak umíme najít důležité nuance a souvislosti, které nebývají na první pohled zřejmé. Postaráme se o to, aby na vás nikdy nevyskočil onen pověstný “ďábel ukrytý v detailu”.

Vyberte si nevhodnější službu,
domluvte rychlou konzultaci nebo nám prostě napište.

JUDr. Ilona Černochová, LL.M.

V advokacii jsem 15 let a vždy pro mě bylo nejdůležitější dělat věci pořádně. Proto se specializuji výhradně na jednu oblast, a to jsou nemovitosti. Píši odborné publikace i popularizační články, konzultuji kolegům advokátům a xxx. Napište mi na e-mail poptavka@realitniadvokati.cz, případně přes kontaktní formulář. Zaručím se vám, že vše klapne na první dobrou.

Rychlá online konzultace