Publikujeme jinde

O právu rádi píšeme,
pro laiky i právní experty.

Předkupní právo k nemovitosti a jeho dopady na realitní obchody

Každé koupi nemovité věci musí předcházet pečlivé právní prověření prodávajícího i nemovitosti. Jeho cílem je odhalit případné finanční potíže prodávajícího, omezení vlastnického práva nebo jiné aspekty, které převod nemovitosti buď vylučují, anebo na smluvní strany kladou zvláštní procedurální požadavky. V realitní praxi takové omezení často přináší předkupní právo spoluvlastníka nebo jiné předkupní právo zákonného či smluvního charakteru, o kterých níže pojednávám.

Přečíst článek na ePrávo

Koupě bytu od developera a potenciální rizika

Developerské projekty nabízí atraktivní příležitost k pořízení vlastního bydlení. Rezervační smlouva, kupní smlouva na byt v novostavbě a jiná smluvní dokumentace, kdy na straně prodávajícího stojí developer, má svá specifika. Níže se podíváme, jak eliminovat některá rizika.

Přečíst článek na Právní prostor

Na co si dát pozor při koupi starší nemovitosti?

Koupě staršího domu nebo bytu s sebou nese řadu specifických rizik. Milionová cena nemovitosti a vidina bezproblémového bydlení jsou dostatečným důvodem, proč se mít při obchodu na pozoru.

Přečíst článek na Právní prostor

Chcete si pronajmout obchodní prostory? Čtěte, na co si dát pozor ve smlouvě

Pokud si plánujete pronajmout prostory pro vaše podnikání, rozhodně nepodceňte nájemní smlouvu. Vyvarujete se tak pozdějším problémům s pronajímatelem.

Přečíst článek na Podnikatel.cz

Recenze Realitních advokátů

Advokacie si zakládá na důvěrnosti.
O to raději jsme za veřejná hodnocení naší práce.

Se službami jsem byla naprosto spokojená. Komunikace byla rychlá a efektivní. Vše jsme vyřešily přes emaily – instrukce ke všem dokumentům a potřebným krokům byly jasné, takže jsem přesně věděla, co ještě mám zařídit sama.

Diana Francková

Řešil jsem s nimi dva případy koupě nemovitosti (byt ve výstavbě od developera, starší byt v bytovém domě) a v obou k naprosté spokojenosti. Rychlá odezva, skvělá komunikace, všechno srozumitelně vysvětlili, vstřícný a profesionální přístup Mgr. Císařové, výstupy dodané v předstihu před dohodnutým termínem. Mohu doporučit.

Jan Bartoš

S Mgr. Zajíčkem pracuje naše realitní kancelář od roku 2014. Je to velmi spolehlivý advokát a přitom lidský. Smlouvy byly vždy precizně připraveny. Je velmi příjemné mít advokáta, na jehož práci se mohou 100% spolehnout. Mohu jen a jen doporučit.

Petr Podlešák

Píšeme knihy,

publikujeme články, radíme expertům

Rychlá online konzultace